Számolási - logikai készség fejlesztése játékokkal
Már az óvodás is megtanulhatja a több-kevesebb fogalmát és megtanulhatja az 1-10-ig való számolás alapjait. A játékokon egyszerű feladatok szerepelnek, melyeket lépésről lépésre raknak ki a gyerekek, a kártyák hátoldalán lévő megoldásokat pedig maguk is összehasonlíthatják a saját megoldásukkal.
Az iskolások is különböző játékok által tudják gyakorolni az elemi számolás szabályait, úgymint összeadás, kivonás, szorzás, osztás, pénzhasználat akár együtt játszva másokkal is.
A társasjátékok fejlesztő hatása számos területen megmutatkozik, ami miatt ez az egyik legnépszerűbb kellék a fejlesztő eszközök között, már egészen kicsi kortól kezdve.
Fejleszti a koordinációs készségeket is. A társasjáték gyerekeknek már egészen kicsi, pár éves kortól hasznos lehet, ugyanis sokkal könnyebben megy vele a számolás és a színek tanulása, valamint a szem-kéz koordináció fejlesztése is.
Türelemre tanít. Amíg tart a játék, a gyerekeknek minden körben ki kell várniuk a sorukat. Ezalatt megtanulják, hogy nem mindent kaphatnak meg azonnal, és hogy oda kell figyelni másokra is. Ez kiváló támpont lehet a szülőknek, amikor türelemre kell tanítani a kicsiket.
Javítja a koncentrációs készséget. A memóriafejlesztő és a logikai társasjátékok figyelemre késztetik a gyerekeket, így a koncentrációs készség javítására is kiválóan használhatók! Ez főként az iskoláskorú gyerekeknél válik fontossá, akiknek meg kell tanulniuk odafigyelni az órán és képesnek kell lenniük koncentrálni az iskolai- és a házi feladatokra.
Segít fókuszálni. A megszakítás nélküli játék olykor még a felnőtteknek is kihívást jelenthet. Pedig a tartós fókuszálás képessége rendkívül fontos mind a tanulás, mind a munka során. A szórakoztató társasjátékok úgy segíthetnek ebben, hogy közben mindannyian remekül érezzük magunkat.
Együttműködésre tanít. A kooperatív társasjáték gyerekeknek és felnőtteknek is rendkívül hasznos lehet.
Olvasási készségek fejlesztése
Az olvasás gyakorlásához való játékok egyik legegyértelműbb csoportja a betűjátékok. Legyenek betűkártyák, vagy betűkockák, vagy akármilyen betűs játék, az biztos, hogy sokat segíthetnek a betűk és szavak tanulásában, gyakorlásában. Ezeket a játékokat játszhatjuk szabály szerint, de elemeik segítségünkre lehetnek úgy is, ha házi szabályokkal játszunk velük.
A szavak ragozását is kitűnően gyakorolhatjuk a fent említett játékokkal. A véletlenszerűen kihúzott betűkből kirakhatunk minél több értelmes szót, és folytathatnánk nagyon sokáig a nyelvtani játékokat.
Van 1-2 olyan játékcsalád, melyeknek lapjain hosszabb, 8-10 mondatos szöveg található, és ahhoz hogy jót játszunk, el kell olvasni a lapokon található leírást, feladatot vagy információt.
A hosszabb szöveget magukban olvassák, ezt értelmezniük kell, mert ezt megértve fognak tudni csak segíteni társaiknak. Az értő olvasást, a szövegértést gyakorolhatjuk ezekkel a játékokkal.
Nem csak az fontos, hogy a gyermek folyékonyan olvasson, hanem az is, hogy értse azt, amit olvas, és fel tudja idézni a részleteket. A játékos olvasás gyakorlás társasjátékokkal vagy akár QR kód leolvasásával is megvalósítható.
A Logico Primo a kisebb, a Logico Piccolo a nagyobb gyermekek számára nyújt lehetőséget a játékos, változatos, cselekvésen keresztül történő tanulásra.
Az alapkeret színes korongokat tartalmaz, amelyek segítségével jelölhetők be a helyes megoldások. A játék során, ezeket a kis korongocskákat vezeti a gyermek a megfelelő helyre. A művelet végzése közben fejlődik szem-kéz koordinációja, vizuális észlelése, formafelismerése is.
Az alapkészlethez változatos, kiegészítő feladatcsomagok vannak, melyek a főbb készségek, képességek kialakítását célozzák meg.
Az írás elsajátításához szükséges alapkészségek fejlesztésére kiválóan alkalmasak a „Szem-kéz koordináció” kialakítását segítő feladatlapok.
A gyermekek iskolára való felkészítésében az „Iskolakezdés sorozat” gondolkodást, figyelmet, vizuális percepciót, beszédet, számfogalmat kialakító feladatsorait használhatjuk.
Iskolás gyermek számára matematika és magyar játékos, fejlesztő kiegészítő kiadványok vannak.
Bambino LÜK
Azoknak a gyerekeknek, akik még nem tudnak olvasni, írni, számolni, kiváló alapozást jelent, sok-sok sikerélménnyel. Az okostábla nagyméretű lapocskái a kisgyermek számára könnyen kezelhetők. A szöveget nem tartalmazó feladatok alkalmasak arra, hogy a kicsi gyerekek akár önállóan is használni tudják a füzeteket, ezzel is elősegítve az önálló munkavégzés kialakulását. A füzetekben található feladatok fejlesztik a megfigyelőképességet, a kitartást, a logikus, problémamegoldó gondolkodást. Segítik a sikerorientált személyiség fejlődését, megkönnyítik az iskolakezdést.
Minden oldalpár egy-egy újabb játék. A cél az, hogy a játék folyamán minden felső képnek megtaláljuk a párját az alsó oldalon, és a felfedezett szabálynak megfelelően, az okostábla mind a hat műanyag lapocskáját áthelyezzük a felső oldalról az alsó mezőkre.
Mini LÜK
Készlet fokozott kitartásra, összpontosításra, logikai gondolkodásra készteti a gyermeket. A feladatok elvégzéséhez szükséges a tartós, és irányított figyelem, és nagyon erős koncentrációs készség.
A Mini LÜK füzetekhez a MiniLÜK tábla való (LÜK Bambino táblával nem játszható).
Ezek a MiniLÜK füzetek 5 éves kortól használhatóak, egészen 12 éves korig.
Minden LÜK Mini füzetre fel van tüntetve, hogy hány éves korosztálynak való. Iskola előkészítéstől, iskolára felkészítéstől a felsős anyag otthoni vagy iskolai gyakorlásához.